10 pomysłów na przechowywanie biżuterii

10 pomysłów na przechowywanie biżuterii

Jeśli biżuteria ma nas cieszyć przez lata, musi być w odpowiedni sposób przechowywana. Z pewnością nie sprawdzi się w tym kontekście dno szuflady, lista miejsc idealnie sprawdzających się w tym celu nie jest jednak krótka.

  1. Haki – to najlepsze rozwiązanie wówczas, gdy zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób przechowywać naszyjniki. Haki są wygodne i eleganckie, a jednocześnie dają nam gwarancję, że nawet długie naszyjniki nie poplączą się.
  2. Ekspozytor – znakomity stojak na bransoletki. Można przygotować go samemu, nie brakuje jednak rozwiązań tego typu dostępnych w sprzedaży i charakteryzujących się naprawdę wysoką jakością.
  3. c7Haki na szafy – idealne w niewielkim pomieszczeniu. Zajmują niewiele miejsca i pozwalają na ekspozycję naszyjników.
  4. Haki na drzwi – alternatywa dla haków na szafy. Można dzięki niej zadbać o jakość naszyjników nie wydając dużych pieniędzy.
  5. Etui podróżne – doskonałe zabezpieczenie dla osób, które zabierają biżuterię w drogę. W sprzedaży nie brakuje rozwiązań eleganckich, a jednocześnie takich, które nie rzucają się w oczy, co jest ich dodatkowym atutem.
  6. Stojak na biżuterię – klasyczne rozwiązanie, które pozwoli ochronić przed zniszczeniem nie tylko naszyjniki, ale również bransolety i pierścionki.
  7. Ręka – oryginalny i coraz modniejszy rodzaj stojaka, znakomity zwłaszcza, gdy mamy nadmiar pierścionków.
  8. Filiżanka – rozwiązanie dla oszczędnych. Znakomicie sprawdza się jako miejsce, w którym można schować pierścionki i kolczyki bez obaw, że będą się rzucały w oczy.
  9. Puszka – może być zwykłą puszką po kawie albo herbacie, choć może być również zdobionym rozwiązaniem na zamówienie. Nadaje się do przechowywania każdego typu biżuterii.
  10. Kuferek na biżuterię – wyposażony w dziesiątki przegródek jest marzeniem tysięcy kobiet. Jest elegancki i stylowy, a do tego nadaje się do przechowywania każdego typu ozdób.