10 pomysłów na przechowywanie biżuterii

10 pomysłów na przechowywanie biżuterii

Jeśli biżuteria ma nas cieszyć przez lata, powinna być w odpowiedni sposób przechowywana. Z pewnością nie sprawdzi się w tym kontekście dno szuflady – w takim miejscu nie trudno o splątanie i uszkodzenie ozdób. Na szczęście lista miejsc idealnych na przechowywanie biżuterii jest całkiem długa.

Haki – to najlepsze rozwiązanie wówczas, gdy zastanawiamy się nad tym, w jaki sposób przechowywać naszyjniki. Haki są wygodne i eleganckie, a jednocześnie dają nam gwarancję, że nawet długie naszyjniki nie poplączą się.

Ekspozytor – znakomity stojak na bransoletki. Można przygotować go samemu, nie brakuje jednak rozwiązań tego typu dostępnych w sprzedaży i charakteryzujących się naprawdę wysoką jakością. Przechowywanie biżuterii

Haki na szafy – idealne w niewielkim pomieszczeniu. Zajmują niewiele miejsca i pozwalają na ekspozycję naszyjników.

Haki na drzwi – alternatywa dla haków na szafy. Można dzięki niej zadbać o jakość naszyjników nie wydając dużych pieniędzy.

Etui podróżne – doskonałe zabezpieczenie dla osób, które zabierają biżuterię w drogę. W sprzedaży nie brakuje rozwiązań eleganckich, a jednocześnie takich, które nie rzucają się w oczy, co jest ich dodatkowym atutem.

Stojak na biżuterię – klasyczne rozwiązanie, które pozwoli ochronić przed zniszczeniem nie tylko naszyjniki, ale również bransolety i pierścionki.

Ręka – oryginalny i coraz modniejszy rodzaj stojaka, znakomity zwłaszcza, gdy mamy nadmiar pierścionków.

Filiżanka – rozwiązanie dla oszczędnych. Znakomicie sprawdza się jako miejsce, w którym można schować pierścionki i kolczyki bez obaw, że będą się rzucały w oczy.

Puszka – może być zwykłą puszką po kawie albo herbacie, choć może być również zdobionym rozwiązaniem na zamówienie. Nadaje się do przechowywania każdego typu biżuterii.

Kuferek na biżuterię – wyposażony w dziesiątki przegródek jest marzeniem tysięcy kobiet. Jest elegancki i stylowy, a do tego nadaje się do przechowywania każdego typu ozdób. Przechowywanie biżuterii w kuferku z przegrodami dodatkowo minimalizuje ryzyko uszkodzenia biżuterii i dylematu – czy warto ją naprawiać.

 

Polecamy w serwisie Jubiler.pl

Jak dopasować biżuterię do kształtu twarzy

Horoskop Majów – wybierz dla siebie kamień szlachetny!