Czyszczenie biżuterii

Czyszczenie biżuterii

Jeśli chcemy, aby biżuteria, która kupiliśmy za nierzadko wysokie kwoty, cieszyła nas swoim pięknym wyglądem dłużej niż przez kilka miesięcy, musimy pamiętać o tym, aby dbać o nią we właściwy sposób.

Kluczem do sukcesu jest nie tylko przechowywanie jej w odpowiednim miejscu – poznaj naszych 10 pomysłów na przechowywanie biżuterii –  ale także odpowiednie czyszczenie.  Jak odpowiednio dbać o biżuterię, by jak najdłużej cieszyć się jej blaskiem? Istniej przynajmniej kilka domowych sposobów, które charakteryzują się nie tylko prostotą, ale również niezawodnością. Poznaj wybrane z nich:

  • Jeśli posiadasz kamienie szlachetne, na ogół wystarczy, że będziesz je regularnie polerować. Pamiętaj, by  wykorzystywać w tym celu miękką szmatkę.
  • Jeśli uznasz, że biżuteria wymaga bardziej szczegółowego czyszczenia – dobrym pomysłem jest zamoczenie jej na moment w letniej wodzie. Nie powinno się dodawać do niej silnych detergentów, odrobina mydła, a nawet amoniaku nie powinna jednak zaszkodzić.
  • c9Jeśli złoto nie błyszczy już tak, jak dawniej, pomóc może mu także sok z cebuli. Elementy ze złota powinny zostać w nim „wykąpane”, a po kilku godzinach starannie wypolerowane z wykorzystaniem szczoteczki do zębów.
  • Złoto można czyścić także z wykorzystaniem obecnego w każdej chyba kuchni proszku do pieczenia sypiąc go na wilgotną watkę.
  • Jeśli posiadasz biżuterię ze ze szmaragdami, topazami i opalami, pamiętaj, że nie warto zabierać jej więc na plażę. Wspomniane kamienie mogą bowiem stracić charakterystyczny dla siebie kolor na skutek kontaktu z promieniami słonecznymi. W tym wypadku warto więc zapobiegać, niż czyścić.

Pamiętaj, że wyczyszczenie swojej biżuterii możesz powierzyć również profesjonaliście. Wiąże się to zwykle z wyższymi wydatkami, ale prawie zawsze gwarantuje bezpieczny i oczekiwany efekt.

 

Polecamy w serwisie Jubiler.pl

Jak czyścić biżuterię

Biżuteria z perłami – jak ją czyścić i przechowywać